Modna kuchnia

Zmienność trendów to ich największy mankament. Często pojawia się pytanie, jak urządzić kuchnię, aby nie była modna tylko przez jeden sezon? Najlepiej sięgnąć do rozwiązań, które sprawdzą się na lata i nigdy nie wyjdą z mody.

W ostatnich latach wyróżnia się cztery podstawowe trendy w projektowaniu kuchni:
– odejście od klasyki na rzecz nowoczesności,
– sięgnięcie po ciepłą i jednokolorową kolorystykę,
– odchodzenie od łączenia kuchni z salonem,
– specjalizacja w wyposażeniu kuchni.

Tak zaprojektowana modna kuchnia będzie wyznaczać współczesne standardy w urządzaniu wnętrz.

W ciągu kilku ostatnich lat wzrasta popularność kilku stylów, które ze względu na wybór wyposażenia, wykończenie mebli oraz dobór akcesoriów i dekoracji charakteryzują się określonym nastrojem i klimatem.
1. Styl nowoczesny, który charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Geometryczne kształty wyposażenia nawiązują do stylu modernistycznego i nadają kuchni charakteru awangardowego. Atrybutem takiej kuchni jest nowoczesny i wyspecjalizowany sprzęt, podświetlane od wewnątrz szafki, witryny i kredensy oraz doświetlające ekrany wykonane z luksferów. We wnętrzu dominują jasne i pastelowe kolory, a meble (zawieszone lub postawione na nóżkach) sprawiają wrażenie lekkich i niedużych.
2. Styl minimalistyczny, którego cechą charakterystyczną jest niewielka ilość sprzętów i mebli o prostej formie. Wyposażenie kuchni jest wygodne, funkcjonalne i pozbawione ozdób. Dominuje drewno, matowe szkło, stal nierdzewna oraz aluminium w naturalnych barwach i odcieniach.
3. Styl high – tech nawiązuje do wnętrz w stylu industrialnym. Kuchnia w tym stylu to swego rodzaju sterylne laboratorium, gdzie zostały zastosowane nowoczesne materiały i technologie. Dominuje szkło i stal nierdzewna oraz białe i szare barwy, co podkreśla chłodny klimat pomieszczenia.

Urządzając kuchnię trzeba pamiętać o tym, iż będzie ona służyć przez lata. Dlatego wybierając określony styl warto urządzić ją tak, aby była to zarówno modna kuchnia, jak i wygodne oraz funkcjonalne pomieszczenie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts