Ile kosztuje zabieg keratynowy i inne sposoby na piękne włosy

Lśniące, gładkie włosy — słowem piękne — są pragnieniem wielu kobiet. Niestety, zdecydowana większość pań ma trudności z ujarzmieniem fryzury, która niezmiennie pozostaje niesforna. W renomowanych salonach fryzjerskich remedium na ten stan rzeczy jest zabieg keratynowy. Sprawdźmy, czym jest i ile kosztuje.

Tajemnica keratyny

Keratyna jest naturalnym budulcem łodygi włosa, którą nazywa się także korą włosa. Dzięki niej włosy są sprężyste, elastyczne oraz alabastrowo gładkie. Jeśli zaczyna jej brakować, łuski włosa otwierają się, powodując „puszenie się” fryzury, a końcówki rozdwajają. Wraz z brakiem keratyny znika również naturalna siła włosów, które stają się łamliwe, wypadają i są po prostu matowe.

Zabieg keratynowy

Proponowany zabieg keratynowy (zwany także brazylijskim) jest kojarzony głównie z prostowaniem włosów. Tymczasem należy do odczytywać także jako silną regenerację włosów.

Z technicznego, fryzjerskiego punktu widzenia zabieg keratynowy polega na dosłownym wprasowaniu keratyny w poszczególne pasma włosów. Pod działaniem wysokiej temperatury substancja zostaje niemal wkomponowana w dotychczasową budowę włosów, które natychmiast stają się doskonałe pod każdym względem. Efekt prostych włosów utrzymuje się do 3 miesięcy, a za zabieg przyjdzie nam zapłacić od 500 złotych w górę.

Alternatywa dla zabiegu keratynowego

Mając na uwadze fakt, że zabieg keratynowy może być sporym wydatkiem — dla utrzymania efektu konieczna jest inwestycja w rekomendowane przez fryzjera kosmetyki — można śmiało sięgnąć po nieco bardziej wysublimowane formy pielęgnacji.

Wybierając kosmetyki do włosów, należy zwracać uwagę, by te w swoim składzie były wolne od parabenów, wszelkiego rodzaju alkoholu czy substancji zapachowych. Główny nacisk należy kłaść na naturalność i oczywiście zawartość keratyny.

W domowych warunkach przynajmniej dwa razy w tygodniu nałóżmy na włosy maskę regenerującą. Im dłużej będzie na naszej głowie kosmetyk, tym lepiej. Do płukania włosów możemy używać soku z cytryny, który nie tylko oczyszcza, ale nadaje naszym włosom blasku i zapobiega puszeniu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts