Ile kosztuje utrzymanie dziecka w pierwszym roku życia?

Pojawienie się maluszka w rodzinie wiąże się z inwestycją w najrozmaitsze akcesoria, ale także opcje służące zdrowiu. Dlatego też trzeba się odpowiednio przygotować finansowo, by ten pierwszy rok życia minął bezproblemowo i zawsze na wszystko starczyło. Pora zatem na skompletowanie tego, co okaże się niezbędne, a i pozwoli na utrzymanie komfortu dziecka i rodziców.

Wydatki na dziecko – jak to wygląda w praktyce?

Początki warto zacząć od zaplanowania wydatków na:
– wyprawkę niemowlęcą: ubranka, kosmetyki do pielęgnacji, wózek, kołyskę lub łóżeczko, pościel, wanienkę, kocyki, pieluszki tetrowe, fotelik samochodowy;
– pieluszki jednorazowe lub wielorazowe w zależności od indywidualnych preferencji;
– laktator w przypadku karmienia piersią lub mleko modyfikowane, kiedy naturalne karmienie zostaje uniemożliwione;
– podgrzewacz i sterylizator do butelek;
– krzesełko do karmienia;
– smoczki uspokajające;
– wszelkie inne gadżety, np. szumek umożliwiający łatwiejsze zasypianie, projektor gwiazdek, karuzelkę nad łóżeczko, matę do zabawy, gryzaki.
Całość powyższych produktów sięga rzędu ok. 2000 zł do nieograniczonej kwoty.
Pod uwagę należy także wziąć szczepienia ochronne zalecane, które nie są refundowane. Wybierając konkretne typy szczepionek trzeba będzie się liczyć z niemałym wydatkiem. Nie jest to jednorazowa wypłata, gdyż szczepienia są rozłożone w czasie.

Koszt utrzymania niemowlaka

Tak naprawdę maluszki od pierwszych dni życia do ukończenia pierwszego roku nie potrzebują tak dużo każdego dnia.

Początkowa cała wyprawka i przygotowania potrafią pochłonąć krocie pieniędzy, jednakże codzienna opieka jest już taką podstawą: pieluszki, krem na odparzenia, płyn do kąpieli, jeśli konieczne to mleko modyfikowane i chusteczki nawilżane – taki komplet może się zamknąć w kwocie 500 zł na miesiąc. To wszystko wystarczy, by radość z macierzyństwa była niezakłócona.

Minimalna ilość artykułów sprzyja lepszemu wczuciu się w intuicję, która jest tutaj numerem jeden w każdej sprawie. Młodzi rodzice z czasem poczują się pewniej i w szybki sposób będą mogli ocenić, co jest tak naprawdę konieczne do zakupu a z czego można zrezygnować.

Piękne rodzicielstwo

Dziecko nie potrzebuje dużo wszelakich i wymyślnych akcesoriów. Tak naprawdę do szczęścia jest potrzebna jak najmniejsza ilość produktów oraz przede wszystkim czas, który będziemy spędzać z dzieckiem. Wtedy właśnie więź nabierze osobliwego charakteru, a to bardzo korzystnie wpłynie na dorosłe życie tego malutkiego człowieka. Pamiętajmy także, że bycie rodzicem jest szczególne i wymaga niemałego zaangażowania każdego dnia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts