Gdzie ulokować oszczędności?

Nie ulega wątpliwości, że mądre inwestowanie i powiększanie swojego kapitału jest jedną z najlepszych rzeczy, które może zrobić mądry inwestor posiadający nadmiar wolnych środków na kącie.
Na rynku mamy obecnie do czynienia z bardzo różnymi metodami pomnażania gotówki, ale tylko niektóre z nich są rzeczywiście opłacalne i przynoszą realne zyski.

Oprócz inwestowania na giełdzie lub w opcje binarne można skorzystać w bardzo różnorodnych metod oszczędzania, które każdego dnia oferują nam banki. A jest w czym wybierać.
Wśród najpopularniejszych produktów służących do oszczędzania pieniędzy prym wiodą przede wszystkim lokaty, a także konta oszczędnościowe. Warto jednak pamiętać, że oprócz nich jest jeszcze inna i nieco mniej znana metoda lokowania nadwyżek pieniężnych. Duże bezpieczeństwo złożonego w banku kapitału oraz pewny i w miarę wysoki zysk gwarantują także polisolokaty czyli polisy lokacyjne. Produkt ten kojarzy się głównie z ubezpieczeniem na życie, ale realnie zasada działania polisolokaty jest bardzo bardzo zbliżona do oferty tradycyjnej lokaty.

W przypadku polisy z UFK czyli Ubezpieczeniowego Funduszu Kapitałowego realny zysk jest niemal 19% wyższy niż w przypadku zwykłej, standardowej lokaty w przypadku, której od zysku odlicza jeszcze podatek dochodowy. Realnie więc zyski netto z polisolokat są wyższe niż w przypadku tradycyjnych produktów tego typu, co przy dużych kwotach depozytów może stanowić naprawdę wysokie kwoty.

Warto jednak pamiętać, że polisy lokacyjne są najczęściej zawierane na znacznie dłuższe okresy niż zwykłe lokaty. O ile standardowy depozyt można założyć w placówce bankowej nawet na jeden dzień, o tyle umowę o polisę z UFK zawiera się z reguły na minimum sześć miesięcy.

Ponadto ostatnie miesiące pokazały, że zawierane przed laty polisolokaty okazały się nie tylko nierentowne, ale naraziły na straty ich posiadaczy.  Choć obecnie zarówno prawo, jak i podejście samych ubezpieczycieli do sprzedaży polisolokat się zmieniło, to klienci podchodzą do tego typu produktów z dużą dozą ostrożności.

Zobacz również: polislokaty jak odzyskać

Nie ulega wątpliwości, że dodatkowy kapitał warto inwestować. Rodzaj produktu bankowego należy jednak wybrać zgodnie z własnymi preferencjami i możliwościami finansowymi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts