Exit room – rozrywka dla każdego

W ostatnich latach niezwykle popularną rozrywką jest exit room. To doskonały sposób na spędzenie czasu razem z przyjaciółmi czy rodziną i to w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. Szeroki wybór pokoi niemal w każdym mieście i mnóstwo rozrywki, jaka wiąże się z wizytą w takim miejscu sprawia, że exit room zdobywa mnóstwo zwolenników.

Na czym to polega?

Pomysł jest prosty – do pokoju przychodzi się z grupą znajomych czy rodziną. Jednorazowo w zabawie może uczestniczyć od dwóch do pięciu osób. Przez 45 lub 60 minut, w zależności od pokoju, rozwiązuje się zagadki i poznaje intrygującą historię danego pokoju. Cel jest jeden – znajdować kolejne wskazówki i przedmioty, które ostatecznie pozwolą otrzymać klucz do wyjścia z pomieszczenia.

Ciekawe pomysły

Niemal każdy exit room to nie tylko szereg zagadek, ale także ciekawa fabuła. Pokój psychodeliczny, szpital psychiatryczny, dom lalek czy opuszczona fabryka – to tylko jedne z licznych pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni do poszukiwania wskazówek. Dzięki temu, że każdy z pokoi jest zupełnie inny, a w poszczególnych miastach znajduje się ich co najmniej kilka, zabawa szybko się nie znudzi, a w każdym miejscu można znaleźć coś zaskakującego i zupełnie nowego.

Rozrywka dla każdego

Exit room to sposób na dobrą zabawę, naukę pracy zespołowej, a także miejsce, w którym można nauczyć się innego sposobu myślenia. Kiedy zostaje się wpuszczonym do pokoju bez żadnych wskazówek i początkowo trzeba szukać na oślep, można szybko nauczyć się kojarzenia faktów, nieschematycznego myślenia czy sprawdzania każdego, nawet najmniejszego tropu. Dzięki rozwiązywaniu zagadki w grupie jest nie tylko zabawniej, ale także prościej – w końcu każdy myśli i kojarzy w trochę inny sposób, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej odnaleźć poszczególne wskazówki.

Ile to kosztuje?

Ceny różnią się w zależności od poszczególnych miast czy samej fabuły pokoju, jednak zazwyczaj koszt godzinnej rozrywki wynosi około 100 złotych. Cena jest ta sama niezależnie od liczby uczestników, dlatego o ile w przypadku pójścia do pokoju w 2 osoby będzie to duży wydatek, o tyle przy pięcioosobowej grupy exit room okaże się rozrywką w przystępnej cenie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts