Jak dopasować biżuterię do typu urody?

Biżuteria, jako podstawowy element ozdobny każdej kobiety, powinna być odpowiednio dobrana do konkretnych cech urody jej posiadaczki. Wtedy bowiem staje się faktycznie dekoracyjnym uzupełnieniem całości Jak wobec tego optymalnie dobrać biżuterię do typu damskiej urody? Oto kilka wskazówek.

Delikatna i subtelna – uroda słowiańska

Kobiety cechujące się jasną oprawą oczu, blond włosami oraz delikatną karnacją z pewnością powinny celować w biżuterię w odcieniach złota i miedzi. Korzystne będą również czerwone dodatki, które zdecydowanie podkreślą ten typ urody. Kolorowe kamienie oraz odważniejsze elementy okażą się bardzo trafne.

Ciemna i wyrazista uroda brunetek

Kobiety cechujące się ciemnymi włosami, mocno odznaczającymi się brwiami oraz ciemnymi oczami powinny wybierać delikatniejszą biżuterię. W ich przypadku doskonale sprawdzi się biżuteria srebrna, której jasne odcienie staną się uzupełnieniem mocnej i charakterystycznej urody. Prosta biżuteria okazuje się więc wobec nich najbardziej odpowiednia.

Dla rudowłosych pań

W przypadku kobiet charakteryzujących się miedzianymi włosami oraz specyficznymi piegami, doskonałym rozwiązaniem okazuje złoto – w subtelny sposób podkreśla ono urodę rudowłosych kobiet, pięknie odznaczając się w ich wyglądzie.

Warto zaznaczyć, że dobór biżuterii powinien być dopasowany również do preferowanego stylu ubierania się oraz konkretnej okazji. W związku z tym biżuteria stanowi uzupełnienie całości kompozycji wizualnej, a jej estetyka powinna zostać optymalnie dobrana.

Na zakończenie należy dodać, że dobrej jakości biżuteria stanowi faktyczną ozdobę każdej kobiety, podkreślając jej styl oraz charakter.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts