Chusty wiosenne – praktyczne i piękne

Chusty i szale to ciekawe, zawsze modne dodatki do codziennej, wiosennej odzieży. Oprócz elementu dekoracyjnego, są one bardzo praktyczne. Ochraniają one ciało przed zimnym, wiosennym wiatrem i tym samym zabezpieczają nas przed różnymi chorobami. Jaką chustę lub szalik wybrać tej wiosny, aby wyglądać modnie i zarazem zapewnić sobie ochronę przed chłodem?

Szale i szaliki

Szale to propozycja na wczesną wiosnę, jesień i oczywiście zimę. Sprawdzają się doskonale w przypadku niskich, a nawet ujemnych temperatur. Chronią przed wiatrem i mrozem.

Hitem ostatnich lat są szaliki w delikatnych, pastelowych kolorach. Doskonale sprawdza się tutaj róż, lekki błękit a także obowiązkowa, delikatna zieleń. W połączeniu z ciepłą strukturą szalik ten staje się nie tylko praktycznym elementem wystroju, ale też przepięknym dodatkiem dekoracyjnym.

Chusty wiosenne

Wiosną, gdy temperatura za oknem jest coraz wyższa, warto postawić na chusty wiosenne z delikatniejszego materiału, które  ochronią przed podmuchami chłodnego powietrza, lecz nie będą zbytnio obciążać naszego stroju. Możemy też zdecydować się na bardzo przewiewne, ażurowe chusty czy szale, które będa stanowiły jedynie element dekoracyjny.

Na jakie kolory postawić? Podobnie jak w przypadku szali, również i tutaj warto pomyśleć o delikatnych, pastelowych barwach.  Jeśli zdecydujemy się na odcienie szarości, zrezygnujmy wówczas z ciemnych kolorów w pozostałych elementach stroju, aby nasza stylizacja nie była zbyt ponura.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić chusty z dodatkowymi motywami, na przykład kwiatowymi. Takie kompozycje doskonale sprawdzą się zarówno w mniej, jak i bardziej oficjalnych stylizacjach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts