Biżuteria dopasowana do typu urody

Biżuteria jest nieodłącznym elementem stylizacji, noszonym przez wiele kobiet nie tylko podczas specjalnych okazji, ale i na co dzień. Odpowiednio dobrana może wydobyć piękno danej osoby, lecz w tej materii granica jest bardzo cienka. Z tego właśnie powodu warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami i propozycjami noszenia najczęściej wybieranych typów biżuterii, by nie popełniać błędów. Kolczyki lub też naszyjnik, podobnie jak pozostałe elementy każdego outfitu, można bowiem dobierać między innymi ze względu na: kształt twarzy, typ urody czy też kolor włosów.

Wybór kolczyków a kształt twarzy

Mając twarz okrągłą, powinnyśmy decydować się na kolczyki długie i pionowe, by ją optycznie wysmuklić. W przypadku posiadania tego typu twarzy idealnie sprawdzą się ozdoby o kanciastych kształtach, takich jak: kwadraty, trójkąty czy też innego rodzaju geometryczne wzory.
Twarz kwadratowa wymaga natomiast optycznego złagodzenia rysów. W tej roi idealnie sprawdzą się: łezki, kuliste perełki, a także długie kolczyki.

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy powinny sięgać po kolczyki w formie tzw. żyrandoli, które charakteryzują się tym, że są węższe u góry i rozszerzają się do dołu. Ozdoby te pomogą optycznie złagodzić rysy twarzy oraz odwrócić uwagę od szeroko rozstawionych kości policzkowych.
W przypadku twarzy owalnej sprawdzi się wiele rodzajów biżuterii. Dobrze jednak unikać podłużnych koczyków, które mogą ją dodatkowo wydłużyć. Warto zaś dobierać np. koła, które nieco ją skrócą.

Wybór biżuterii ze względu na typ urody i kolor włosów

Wiosny, mające jasne oczy i włosy w kolorze złocistego blondu lub jasnej rudości, powinny wybierać ozdoby nie tylko w odcieniu klasycznego złota, ale i turkusowe czy szmaragdowe. Elementy o tych barwach mogą być wkomponowane w duży i wyrazisty naszyjnik.
Przedstawicielki lata o szarych, zielonych i niebieskich oczach oraz bardzo jasnych włosach, będą dobrze prezentowały się w biżuterii w kolorze białego złota, jak i biżuterii metalowej. W ich przypadku sprawdzą się wszystkie klasyczne modele naszyjników, jak: korale, modele wypełnione: kryształami, diamentami i innymi kamieniami.

Jesień, którą cechują piwne oczy i rude lub brązowe oczy, może zaś pozwolić sobie na dodatki w odcieniu starego lub różowego złota lub też ozdoby w stylu etnicznym, wykonane między innymi z: drewna, porcelany lub też skóry.

Zima o ciemniej oprawie oczu i bardzo ciemnych włosach, powinna decydować się na biżuterię minimalistyczną w kolorze białego złota i srebra. Dobrze sprawdzi się u niej na przykład naszyjnik z brylantów lub szafirów, który odbija światło.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts